Mokejimai.lt ir banko mokesciu (komisiniu) apskaita

4ride
2012-10-07 15:52
Sveiki,

Turiu kelis klausimus, kuriuos noreciau issiaiskinti.

Kaip reiktu apskaityti tokius dalykus:
1. Pavedimas is banko saskaitos i mokejimai.lt virtualia saskaita litais
2. pavedimo banko komisiniai
3. mokejimai.lt valiutos konvertavimas i eurus
4. pavedimas is mokejimai.lt saskaitos i tiekejo saskaita eurais
5. mokejimai.lt pavedimo komisiniu islaidos

Lauksiu atsakymo.
Tomas Aleksiejūnas
2012-10-08 13:14
Yra vienas aspektas dėl tokių operacijų, t.y. dėl pavedimo ir valiutos keitimo sąnaudų apskaitymo.

Įprasta, kad buhalterinėje apskaitoje tokios sąnaudos nurašomos tiesiogiai į veiklos sąnaudų didžiosios knygos (DK) sąskaitą.

Šioje sistemoje kol kas nėra DK funkcionalumo ir jis planuojamas užbaigti maždaug iki šių metų pabaigos. Tuomet bus galima registruoti visas buhalterines operacijas naudojant dvigubą įrašą ir griežtai kontroliuojant operacijų balansą.

Galima aišku, šioms sąnaudoms sukurti pirkimo sąskaitas, jei norite dabar būtent šioje sistemoje sukaupti visas patirtas sąnaudas. Tačiau tai galėtų būti išeitis, jei tokių operacijų nėra labai daug.

Tai operacijos atrodytų taip:

1. Per mokėjimų žurnalą pavedimas iš vienos banko sąskaitos (LTL) į kitą (mokėjimai.lt (LT))
2.
3. Reikia suskurti antrą Mokėjimai.lt sąskaitos kortelę EUR ir per mokėjimų žurnalą nurašyti litus iš LTL kortelės ir užregistruoti gautus EUR eurinėj banko sąskaitoj.
4. Paprastas mokėjimas tiekėjui (Pinigai->Sukurti mokėjimą)
5.

2 ir 5 punktui sukurti pirkimo sąskaitą (tiekėjas pvz. Swedbank). Jam užregistruoti pirkimo sąskaitą su pvz. viso mėnesio banko paslaugų suma.
Ir užregistruoti šios sąskaitos apmokėjimą.

Viskas užsiregistruos teisingai - pagrindinis trūkumas, kad esant daug operacijų ir nekontroliuojant dvigubo įrašo, gali pasitaikyt žmogiškų klaidų.
4ride
2012-10-08 14:56
Dekoju uz atsakyma. Atsakymas issamus, taciau begalo painus, nes pradejus dirbti vienaip, veliau persiorientuoti i kitoki pinigu apskaitymo/nurasymo buda yra sudetinga.

Kada galima butu tiketis tokiu funkciju ivedimo i sistema, nes operaciju buna daug, o papildomai rasytis viska ant lapo popieriaus nera patogu.

Siulyciau isspresti placiau problema su valiutu konvertavimu. Pervedimu ir panasiai, nes operuojant su realia banko saskaita ir sia programa, labai abejoju ar sueis viskas centa i centa gale menesio, o taip turetu buti.

Lauksiu atsakymo
Tomas Aleksiejūnas
2012-10-08 19:48
Viskas priklauso nuo Jūsų verslo organizavimo formos, pasirinktos apskaitos politikos, kur ir kaip konkrečiai registruosite buhalterines operacijas, kokius registrus darysite ir tada bus aišku ar ši sistema padengs Jūsų poreikius ar ne.

Mano atsakymas ne painus, o parašytas "lengvai" buhalterine kalba (nors dar aiškiau būtų paaiškint debetais kreditais).

O dėl centas į centą suėjimo, tai jei suprasite ką darote, tai sueis, Jei nesuprasite, tai nesueis.
Arnas
2014-04-16 19:59
Noriu pasiūlyti šiai problemėlei tokį sprendimą, su sąlyga, kad jis gana nesunkiai įgyvendinamas. Sumanymas toks: pasirinkus "įvesti mokėjimą" (nesvarbu ar įvedame gautas pajamas už konkrečią SF, ar įvedame atliktą apmokėjimą tiekėjams) reiktų įterpti papildomą laukelį "Banko mokestis" ar kažkas panašaus. Tokiu būdu kiekvienai SF priskirtume ir banko išlaidas, kurias reiktų susieti su tos SF, kuri apmokama, projektu. Toks dalykas padėtų matuoti ir projektų pelningumą ir centas į centą valdyti banko sąskaitos likutį. Jei tai įgyvendinama, nebereiktų kas dieną/savaitę/mėnesį įrašyti papildomų SF už banko mokesčius. Jei tai įgyvendinama, tada noriu pasiūlyti ir tolimesnį banko išlaidų apskaitymo mechanizmą.
Tomas Aleksiejūnas Admin
2014-04-17 08:47
Banko mokesčiai yra labai nereikšminga suma, kad jie galėtų reikšmingiau įtakoti projekto pelningumą. Todėl patogiau įvedinėti mokėjimus be mokesčių, o pasibaigus mėnesiui per Mokėjimų žurnalą nurašyti visus banko komisinius viena eilute.
Anonimas
2014-04-20 21:05
Tomas labia teisus. Ta suma tokie "niekine", kad visiskai neverta gaist laiko suvedinet mokescius, kad pelningumas % pasikeistu i viena ar kita puse per 0.2%
Naujausios žinutės