Video pamokos

Pagrindiniai procesai - pirkimai, pardavimai, sandėlis, mokėjimai

Pradiniai likučiai

Pradinių likučių registravimas

Pardavimai

Pardavimo pasiūlymai ir užsakymai Pardavimo sąskaitos Pirkėjai Pirkėjų sąskaitų ir mokėjimų sudengimas Pirkėjų skolų valdymas Periodinės sąskaitos Sąskaitų ir likučių peržiūra internete

CRM

CRM (santykių su klientais valdymas)

Pirkimai

Tiekėjai Tiekėjo sąskaitų ir mokėjimų sudengimas

Mokesčiai

PVM Atvirkštinio apmokestinimo PVM (pvz. statybos darbams, elektronikos prekėms) nustatymų sukūrimas Sąskaitų faktūrų registras

Prekės

Atsargos, paslaugos ir ilgalaikis turtas Atsargos Prekių / paslaugų nustatymai Prekių vieta sandėlyje Pardavimo ir pirkimo kainų nustatymai Pardavimo ir pirkimo nuolaidų nustatymai

Ilgalaikis turtas

Ilgalaikis turtas Ilgalaikio turto žurnalas

Sandėliai

Sandėliai Konsignacinė prekyba

Atsargų žurnalai

Atsargų žurnalas Inventorizacijos žurnalas Perkėlimo žurnalas Komplektavimo žurnalas

Pinigai

Mokėjimų įvedimas Avanso apyskaitos Banko sąskaitų išrašų importas ir operacijų sudengimas

Didžioji knyga

Sąskaitų planas Didžiosios knygos registravimo nustatymai Operacijų registravimas ir operacijų Kvitai Valiutos kurso pasikeitimo įtakos registravimas Finansinių metų uždarymas

Žurnalai

Bendrasis žurnalas Mokėjimų žurnalas

Nustatymai

Vartotojo nustatymai Dokumentų numeracijos Dviejų žingsnių autentifikacija El. laiškų siuntimo nustatymai

Ataskaitos ir analizė

Modifikuojamos ataskaitos Žymos (Tagai)

Integracijos su kitomis sistemomis

API Standartinis duomenų eksportas Lankstus (modifikuojamos struktūros) duomenų eksportas Duomenų importas Integracija su El. parduotuve (Woocommerce)

i.MAS

i.SAF i.VAZ

Atsiskaitymas už paslaugas

Komisiniai už rekomendaciją

Dokumentų numeracijos

Nustatymai -> Numeracijos

Registruojamoms operacijoms galite sutikti numerius "rankiniu" arba automatiniu būdu. Rankinis būdas nėra visai rankinis - galima vadinti pusiau automatiniu, nes vartotojas išsaugo pirmą operaciją su savo pasirinktu dokumento numerio, o kuriant dokumentą sistema pasiūlo kitą numerį, einantį po paskutinio išsaugoto.

Jei sistema naudojasi vienas vartotojas, rankinis dokumentų numeravimas yra geriausias pasirinkimas. Vienam vartotojui automatinį numeravimą rekomenduojama nusistatyti tik kasos operacijų numeravimui (kasos pajamų ir išlaidų orderiams). Šias operacijas galima įvedinėti skirtingose vietose, todėl yra tikimybė, kad pasiklysite tarp operacijų numerių.

Jei sistema naudojasi keli vartotojai ir jie nėra labai disciplinuoti (gali sugalvoti tyčia keisti sąskaitoms suteikiamų numerių eiliškumą), tai rekomenduojama nusistatyti automatinę numeraciją ir sąskaitoms faktūroms.

Šiuo atveju rekomenduojama vadovautis principu - kuo mažiau, tuo geriau. Idealu yra viena automatinė numerių serija visai įmonei. Jei su viena numeracija negalite išsiversti ir norite sukurti atskiriems padaliniams po atskirą numerių seriją - nieko tokio, galite sukurti. Tačiau jokiu būdu neprisikurkite n numerių serijų be priežasties. Numerių serijos nesuteikia jokios praktinės naudos, jos tik suteikia numerį dokumentui. Tai ne duomenų analizės įrankis, duomenis analizuoti reikia naudojant dimensijas (Padalinius, projektus), bet ne numerius.

Automatinė numeracija nuo "rankinės" skiriasi tuo, kad ji neleis vartotojui koreguoti sąskaitos numerio, nei kuriant sąskaitą, nei ją redaguojat.

Automatinė numeracija

Automatinė numeracija gali būti nustatoma šiems dokumentams:

  • Pardavimo sąskaitoms
  • Išankstinėms sąskaitoms (komerciniams pasiūlymams)
  • MokėjimamsNumeracijų atributai:

Dokumento tipas - automatiškai numeruojamo dokumento tipas
Ženklas - galima priskirti skirtingas numerių serijas teigiamiems ir neiamiems dokumentams. Pvz. Teigiamas kasos mokėjimo dokumentas bus KPO (kasos pajamų orderis), o neigiamas KIO (kasos išlaidų orderis) arba pardavimo sąskaita gali turėti vienokią numerių seriją, o kreditinė sąskaita - kitokią.
Vartotojas, Padalinys, Projektas - galima priskirti atskirą numeraciją pagal vartotoją, padalinį ar projektą.
Serija - numeracijos serija.
Serijos pradžia - pirmojo dokumento numeris


Ką daryti jei ištrynėte sunumeruotą dokumentą ir liko "skylė" numerių eiliškume?

Jei ištrynėte paskutinį dokumentą, tai nieko daryti nereikia. Sistema toliau suteikinės numerius pagal paskutinį (nepanaikintą) dokumentą.

Jei dokumentas nebuvo paskutinis, tai norint ištrintą numerį "panaudoti" (nors to daryti pagal gerą apskaitos praktiką nerekomenduojama - anuliuotos sąskaitos turi būti saugomos perbrauktos), galite:

1) ištrinti automatinę numeraciją

2) sukurti dokumentą įvedant norimą numerį ranka;

3) sukurti naują numeraciją su attitinkamu numeracijos pradžios numeriu ir serija.